MEST2G-010-20
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MEST2G-010-20
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 100 mA
Product Status : Active
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 0.04pF @ 10V, 1MHz
Resistance @ If, F : 2Ohm @ 100mA, 1MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 100V
Supplier Device Package : 2012
Mfr : MACOM Technology Solutions
Package / Case : 0805 (2012 Metric)
Power Dissipation (Max) : 10 W
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : 175°C (TJ)
Base Product Number : MEST2
Description : COM PIN RF, SWITCH 2012
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
RF Diode PIN - Single 100V 100 mA 10 W 2012